Caterpillar: 100 technologiebedrijven bieden 500 jobs

Geplaatst door De redactie

Naar aanleiding van de aangekondigde intentie tot sluiting van Caterpillar Gosselies in september, lanceerde Agoria een oproep naar lidbedrijven die geïnteresseerd zijn om hun vacatures te delen en eventueel de getroffen werknemers aan te werven. Deze oproep viel niet in dovemansoren. Inmiddels hebben al 101 bedrijven gereageerd en heeft Agoria in totaal 494 vacatures bijeengesprokkeld, ongeacht de aanbiedingen uit het buitenland.

Naast de oproep om vacatures, startte Agoria ook met een procedure om de interactie te faciliteren tussen de getroffen werknemers van Caterpillar en de bedrijven die geïnteresseerd zijn in hun competenties. Want in het kader van de Renault-procedure binnen het bedrijf zullen vele medewerkers en leveranciers slechts geleidelijk aan beschikbaar worden op de arbeidsmarkt, vooral tijdens het tweede kwartaal van 2017. Concreet verzamelt Agoria de verkregen jobaanbiedingen en geven ze door naar het HR-departement van Caterpillar. Aan het einde van de Renault-procedure, zullen een deel van deze vacatures gebruikt kunnen worden door de tewerkstellingscellen die actief zijn via de arbeidsbemiddelingsdienst Forem en de sociale partners.

Technici

De oproep van Agoria gold voor alle soorten vaardigheden en niveaus. Uit een analyse van de vacatures bleek dat de meest gezochte profielen die van technici zijn, gevolgd door R&D-skills voor de ontwikkeling van nieuwe methodes en/of processen. De meerderheid van deze kwalificaties vinden we ook terug in de ‘knelpuntberoepen’. Er is ook veel vraag naar meer horizontale competenties op het vlak van logistiek, kwaliteit, veiligheid en milieu, managers en finance.