Havenbedrijf wederom op zoek naar kandidaat voor voormalige Opel-site

Geplaatst door De redactie

Het Havenbedrijf Antwerpen gaat op zoek naar een nieuwe invulling voor de voormalige Opel-site in de Antwerpse haven. Eerder al was de sitetoegekend aan Energy Recovery Systems uit Saoedi-Arabië, maar die trok zich terug.

Uitgangspunt van de zoektocht wordt het aantrekken van een vernieuwende activiteit die zowel op het vlak van creatie van tewerkstelling als van toegevoegde waarde hoog scoort. De internationale marktbevraging zal ten laatste midden juni wereldwijd gelanceerd worden. Het Havenbedrijf rekent hierbij op de steun en medewerking van partners zoals het FIT en VOKA.

De raad van bestuur beschouwt de site als een strategische reserve. Een gefaseerde invulling met één of meerdere kwaliteitsvolle en clusterversterkende investeringen geniet evenveel voorkeur als de inname van het volledige terrein door één enkele investeerder.

Energy Recovery Systems uit Saoedi-Arabië 

De 88 ha tellende site aan het Churchilldok was na een eerdere marktbevraging voorbehouden voor Energy Recovery Systems uit Saoedi-Arabië, dat er een waste-to-chemicals installatie wilde installeren. ERS gaf te kennen niet aan de opgelegde voorwaarden te kunnen voldoen voor het verkrijgen van de concessie. De site kwam daarop terug vrij, waarna de raad van bestuur van het Havenbedrijf het licht op groen zette voor een nieuwe marktbevraging waarbij de focus ligt op vernieuwing, toegevoegde waarde en tewerkstelling.

Haven Antwerpen – Luchtfoto Opel Belgium en Seaport Terminals. met achteraan het vormingsstation.

Het Havenbedrijf Antwerpen