Unizo Techclass: ruim 2.300 leerlingen proeven van een technisch beroep op de werkvloer

Geplaatst door De redactie

Zo’n 2.300 leerlingen uit samen 106 klassen, verspreid over een 100-tal bedrijven, proefden recent van een technisch beroep tijdens de Techclass.

‘Niet zo veel jongeren kiezen echt bewust voor een technische richting. Ofwel hebben ze een wat minderwaardige connotatie, maar vaak weten jongeren (en ouders) ook niet altijd goed welke carrières na een technische opleiding mogelijk zijn. Dat zijn er nochtans veel. Met een technisch diploma kan je quasi overal aan de slag’, zegt Unizo-topman Karel Van Eetvelt . Om jongeren te laten kennis maken met de mogelijkheden van technische opleidingen, organiseert Unizo dus jaarlijks de Techclass, de opvolger van de Onderwijsvakmansroute. Karel Van Eetvelt zelf ging een kijkje nemen bij Eddy Merckx Cycles in Zellik en stak er samen met de leerlingen van de Sint-Martinusscholen TSO uit Asse de handen uit de mouwen.

 

Fietsen

Eddy Merckx richtte het bedrijf 30 jaar geleden op met de bedoeling om de beste racefietsen ter wereld te bouwen. Zijn missie is vandaag nog steeds dezelfde. Eddy’s aanwezigheid blijft bepalend voor het bedrijf en zijn oog voor detail en kwaliteit drijft het bedrijf vooruit. Zijn fietsen worden ondertussen wereldwijd verdeeld. Eddy Merckx Cycles telt zo’n 30 werknemers, verspreid over de wereld.

 

Techclass

Techclass is er voor jongeren uit alle jaren van het secundair onderwijs en de laatste jaren van het basisonderwijs. Elk bedrijfsbezoek duurt ongeveer een uur tot anderhalf uur. Tijdens de rondleiding krijgen de leerlingen een toelichting over het bedrijf. Ze zien hoe alles in zijn werk gaat en luisteren naar de school- en werkervaringen van de werknemers. Zo ervaren jongeren concreet hoe gevarieerd technische jobs zijn en welke toekomstmogelijkheden ze bieden. Techclass is er door de medewerking van Richting Morgen en STEM.