68 jobs op de helling bij coatingmaker in Mechelen

Geplaatst door De redactie

In de Mechelse vestiging van het bedrijf Axalta Coating Systems staan 68 banen op de tocht. Dat is het gevolg van de beslissing om de Europese onderzoeksactiviteiten voor vloeibare coatings te groeperen in het Duitse Wuppertal, zo meldt de directie.

De onderzoeksactivititeiten zijn momenteel verspreid over laboratoria in België, Duitsland en Oostenrijk, maar Axalta hoopt dat een groepering synergievoordelen zal opleveren. De intentie werd donderdag aangekondigd tijdens een bijzondere ondernemingsraad. Door het verdwijnen van de Mechelse onderzoeksactiviteiten kunnen tot 68 banen sneuvelen.

450 banen blijven behouden

De overige activiteiten in Mechelen, voornamelijk productie van vloeibare coatings, blijven behouden. Die activiteiten zijn goed voor bijna 450 banen. Axalta Coating Systems heeft ook een kleine vestiging in Heusden-Zolder, met een tiental werknemers. De in België geproduceerde coatings zijn in hoofdzaak bestemd voor de auto-industrie. (Belga)