De BIL-opleidingen staan op scherp. Nieuwe reeksen van de opleidingen IWE/IWT, IWS, RWC-B en Visueel Lasinspecteur gaan vanaf september van start.
Cyclus IWE/IWT zit in een nieuw jasje. Het Belgisch Instituut voor Lastechniek speelt in op de nood vanuit de markt om opleidingen zo efficiënt mogelijk te laten verlopen. De aanpak van de nieuwe IWE/IWT (International Welding Engineer/Technologist) wordt als gevolg hiervan gewijzigd door: de integratie van een distance learning pakket en het efficiënter inplannen van de lesdagen. 10 september 2013 gaat deze eerste verkorte cyclus van start. Ondanks het voornemen is het praktisch niet haalbaar om in een aparte opleiding IWT te voorzien, dit gezien het geringe aantal kandidaten. Mocht bij evaluatie van de inschrijvingen blijken dat dit alsnog wenselijk is, wordt dit zeker overwogen. Op 9 september 2013 gaat ook een nieuwe cyclus International Welding Specialist, IWS, van start. Inschrijven is al mogelijk.
Nieuwe cyclus RWC-B
Daarnaast wordt in september een nieuwe RWC-B opleiding (Responsible Welding Coördinator niveau ‘Basic‘) ingepland. De exacte data liggen nog niet vast maar u hoort hier binnenkort meer over. Interesse tot inschrijvingen kan reeds doorgegeven worden.
Opleiding Visueel Lasinspecteur
Wie nog niet de kans heeft gehad deel te nemen aan deze vijfdaagse opleiding die inzicht verschaft in alle aspecten van het visueel beoordelen van laswerk kan zich nog registreren voor de vierde sessie die van start gaat op 6 november 2013.


