Aan de Voka Open Bedrijvendag hebben 350 Belgische bedrijven deelgenomen. Deze verwelkomden 650.000 mensen die een kijkje achter de schermen hebben genomen bij hun favoriete bedrijven.
In Vlaanderen gingen er 550.000 mensen op stap. In Wallonië waren dat er 100.000. De eerste zondag van oktober stond ook dit jaar in het teken van de grote en kleine Belgische bedrijven die hun deuren openzetten voor Voka Open Bedrijvendag. De editie 2015 klokte af op 650.000 bezoekers en mag dus een schot in de roos genoemd worden.
‘Goed Gevonden’
‘De focus lag vandaag op ondernemingen die zichzelf constant in vraag stellen en zich waar nodig ook telkens opnieuw uitvinden – met als thema ‘Goed Gevonden’. Die ondernemingen bewezen dat ze de uitdaging aangaan en continu op zoek gaan naar andere of betere formules om zo onze economie te laten bloeien’, zegt Matthias Lievens, directeur van Open Bedrijvendag.
Later word ik ondernemer
Het startschot voor Voka Open Bedrijvendag 2015 werd gegeven bij maatwerkbedrijf MIVAS in Lier in aanwezigheid van Philippe Muyters, Vlaams minister voor Economie, Werk, Innovatie en Sport. ‘Voka Open Bedrijvendag toont aan buren, kinderen, studenten, sollicitanten, wat en wie onze ondernemers zijn; het zijn zij die voor welvaart en welzijn zorgen in onze maatschappij’, aldus Muyters. ‘Bedrijven zullen vanaf volgend jaar veel makkelijker subsidies kunnen aanvragen, als ze ook advies inwinnen om hun zaak beter te doen draaien.’ Zo wil Muyters bedrijven aanmoedigen om permanent te innoveren en te groeien. Het thema is dit jaar is dan ook niet voor niets ‘Goed gevonden’. ‘Het is en blijft immers voor veel ondernemingen de uitdaging om zichzelf constant in vraag te stellen en waar nodig ook telkens opnieuw uit te vinden’, klinkt het ook bij Hans Maertens, gedelegeerd bestuurder van Voka Vlaams Netwerk van Ondernemingen. Deze editie had extra aandacht voor de sociale economie en de bio-economie (economie die gebruik maakt van biomassa: materiaal van dierlijke of plantaardige oorsprong). Ook startende ondernemingen en bedrijven met openstaande vacatures werden in de spotlight gezet.
Over Voka
Voka is het Vlaams netwerk van ondernemingen. Het vertegenwoordigt meer dan 18.000 bedrijven in Vlaanderen en Brussel, goed voor 65 procent van de private werkgelegenheid en 66 procent van de toegevoegde waarde in Vlaanderen. Voka ontstond in januari 2004, toen het Vlaams Economisch Verbond en de acht regionale Kamers van Koophandel in Vlaanderen besloten om in een alliantie intensief samen te werken. Sinds 2008 werkt Voka nauw samen met dertig sectororganisaties, wat het werkgeverslandschap nog verder versterkt.


