Bouwbedrijf Group Jansen uit Zonhoven heeft het faillissement aangevraagd voor twee verlieslatende dochterbedrijven. Eerder sloot het ook al een buitenlands dochterbedrijf. Het bedrijf zegt zich te willen focussen op een aantal activiteiten.

Zo’n vijftig banen staan op de tocht bij bouwbedrijf Group Jansen uit Zonhoven. Het Limburgse bedrijf heeft het faillissement aangevraagd voor Jansen Products (10 mensen) en Jansen Cleanrooms & Labs (38 mensen). Het laatste bedrijf bouwt onder andere laboratoria, cleanrooms en operatiezalen.
‘Group Jansen gaat zich concentreren op bouwprojecten, interieur en onderhoud, prefab en technieken’, verklaart het bedrijf de reorganisatie van de groep. In september werd eerder het buitenlandse dochterbedrijf Vinitex, dat labomeubels maakt, failliet verklaard. Vinitex was actief in Nederland en Duitsland.
‘We hebben de verlieslatende entiteiten stopgezet en we blijven over met de winstgevende’, verduidelijkt Tom Lambert in VRT NWS. ‘De acht overblijvende activiteiten zijn heel complementair. Om die te versterken, voert het bedrijf nu gesprekken met sectorgenoten en investeerders.’
Group Jansen zag het levenslicht in 1972 in Meeuwen en groeide uit tot een bouwbedrijf met honderden werknemers. Na het afstoten van de dochterbedrijven ontstaat een bedrijf met zo’n vierhonderd werknemers.







